Backa Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Informativno-zabavni
 
PrijemBaneriLatest imagesRegistruj sePristupiIn Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis Img]
Similar topics
Zadnje teme
» Mungo Jerry - Boot Power (1972)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptySub Avg 15, 2015 8:49 am od Lalaso

» C.C. Catch - MusicBox (2003)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptySub Avg 15, 2015 8:47 am od Lalaso

» VA - Super Hits of the '70s - Have a Nice Day Vol. 2 (1990) FLAC
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptySre Jul 29, 2015 8:25 am od Lalaso

» Quadro Nuevo - Tango (2015)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptySre Jul 29, 2015 8:21 am od Lalaso

» T-Bone Walker - Good Feelin' (1993)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptyPet Jul 24, 2015 7:04 pm od Lalaso

» Woody Shaw - Woody Shaw With Tone Jansa Quartet (1985)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptyPet Jul 24, 2015 7:01 pm od Lalaso

» Jimmy " Baby Face " Lewis - The Complete Recordings 1947-1955 (2002)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptySre Jul 22, 2015 7:31 pm od Lalaso

» VA - Dore L.A. Soul Sides 2 (2015) Lossless
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptySre Jul 22, 2015 7:29 pm od Lalaso

» Don Backy - L'immensita (1998)
In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptyNed Jul 19, 2015 9:22 am od Lalaso

Backa chat
Muzičke vesti


Traži
 
 

Rezultati od :
 
Rechercher Napredna potraga

  Bookmark and Share

Delite | 
 

 In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
Lalaso
Admin
Admin
Lalaso


In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis Empty
PočaljiNaslov: In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis   In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis EmptyNed Jul 31, 2011 1:35 pm

Ljubiša Stojanović Luis (59), jedan od najpoznatijih i najcenjenijih srpskih pevača, koji je poginuo jutros u saobraćajnoj nesreći između Subotice i Novog Sada, za sobom je ostavio šestoro dece: sinove Miodraga - Miću, Marka, Sergija i Andreja, i ćerke Maju i Elu Mitu.

In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis 163263_luis-foto-03-zoran-loncarevic_ff
Nije bio strog otac, niti je bio opterećen time

Najmlađa ćerkica Ela Mita napuniće tri godine u novembru, a najstariji sin Miodrag ima 38 godina.

Kako je Luis otkrio u svom poslednjem razgovoru za "Blic", prošle zime, njegova potreba za velikim brojem potomaka poticala je iz dubokog straha da će u starosti ostati sam.
- Moji roditelji su umrli u samoći, a ja se nadam da će za četrdesetak godina, kada budem odlazio sa ovog sveta, bar jedno dete biti uz mene - rekao je tada Luis za “Blic”.

Dvaput se ženio, sa Nevenkom i Dubravkom - Dudom. Sa trećom suprugom Silvanom, koja mu je rodila troje dece, nije bio zvanično venčan.

- Pitao sam je da se uda za mene, ali ona neće. Ko zna, možda ima druge planove - rekao je tada Luis.

Odvojio se od porodice u 16. godini

Ljubiša Stojanović Luis je rođen 25. juna 1952. godine u Leskovcu. Umesto da sa drugarima pika fudbal, on se šetao s omotima ploča američke džez legende Luja Armstronga. Neobičan dečak za to vreme i tu sredinu, zaradio je nadimak Louis, kako se u originalu piše ime legendarnog Luja Armstronga.

Odvojio se od porodice u 16. godini i otišao u Niš u srednju muzičku školu. Prijavio se za solo pevanje i saksofon, i živeo je u iznajmljenom samačkom stanu. U Nišu je sa uspehom nastavio školovanje na prvom stepenu Muzičkog fakulteta, a onda se oženio i dobio sina.

- Nisam osoba koja može da se veže za jedno mesto. Ona je smatrala da treba da budem prosvetni radnik, a ne muzičar, i zato me je napustila 1979. godine kada sam bio u vojsci. Kada je izbio rat u Sloveniji, ona se ubila - pričao je Luis.

Rekao je sebi da se više neće ženiti, a onda je upoznao Dubravku. Rezultat: 18 godina braka i još dvoje dece, Marko i Maja. I od nje se razveo, ali su ostali u dobrim odnosima.

Od života nije imao preterana očekivanja

Nevenčanu suprugu Silvanu upoznao je slučajno, kada je došla kod njega u studio sa drugaricom. Bila je ostala bez posla, a Luisu je bio potreban neko u studiju da prima poruke i pomaže.

- Nešto se izdešavalo između nas i, eto, imamo troje dece i imaćemo ih još. Izuzetno je jaka osoba, stalno ima nove ideje. Osmislila je moj koncert u Centru „Sava“ pre tri godine kada je na sceni bilo 58 učesnika i devet životinja, a ja sam izašao na konju - rekao je Luis.
-Začetnik etno popa i etno džeza kod nas

Ljubiša Stojanović Luis je bio začetnik etno popa i etno džeza kod nas. Imao je koncerte u Atini, Parizu, Stokholmu, Pragu, Minhenu... Nastupao je sa Bobijem Solom, Tomijem Salivenom, sa svetskim zvezdama džeza i na festivalima ciganske muzike, proglašen je za ambasadora univerzalne umetnosti u Italiji. Značajno mu je bilo samo poštovanje od kolega koji nešto vrede.

- Da li će mi Ministarstvo kulture nešto dodeliti, nebitno je - govorio je Luis.

Nazad na vrh Ići dole
 

In Memoriam - Ljubiša Stojanović Luis

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 

 Similar topics

-
» In Memoriam Vera Nešić
» In Memoriam - Milan Delčić-Delča
» Amir Resic Nino - In memoriam (1964-2007)
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Backa Forum :: Video klipovi sa YouTube-
Skoči na: